Amazon yeni nesil market deneyimini büyütmeye devam ediyor

Amazon fiziksel satış mağazası ağını genişletmeye devam ediyor. Şirketin kasasız marketi Amazon Go’nun şube sayısındaki artış sürüyor. En yeni Amazon Go şubesi, New York’taki Park Avenue’da açıldı. Bu mağaza, New York’taki ikinci Go şubesi olma özelliğini taşıyor.

Yeni şubede market ürünlerinin yanı sıra Dominique Ansel, Magnolia Bakery, Ess-a-Bagel, Epicured, Bien Cuit, Hale & Hearty ve Terranova Bakery gibi yerel gıda üreticilerinin ürünlerini bulmak mümkün olacak. Markette Amazon’un farklı hazır yemek setlerinin yanı sıra taze kahve ve espresso satışı da yapılıyor.

“Geleceğin süpermarket deneyimi” olarak tanımlanan Amazon Go, kasasız yapısı nedeniyle bazı tartışmaları da beraberinde getirmişti. Konsepte karşı çıkanlar, marketin banka veya kredi kartı kullanmayanları ötekileştirdiği şeklinde ilginç bir iddiada bulunuyor. Ancak bu iddia, bazı resmi makamlar tarafından destekleniyor. ABD’nin Philadelphia şehrinde nakit kullanılmayan mağazaların açılması yasaklanmıştı. Benzer yasakların ABD’de başka şehir ve eyaletlerde de uygulanabileceği belirtiliyor.

Bu ihtimale karşı geri adım atan Amazon, New York’ta açtığı ilk Go şubesinde nakit ödeme de kabul etmeye başlamıştı. Şehirdeki ikinci Amazon Go şubesinde de alışveriş bedelinin nakit olarak ödenmesi mümkün olacak.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...