Amazon Cash banka veya kredi kartı olmadan Amazon’da alışveriş yapmayı sağlıyor

amazon cashÇevrim içi perakende devi Amazon, Amazon Cash adını taşıyan yeni bir servisi kullanıma sundu. Bu servis sayesinde banka ya da kredi kartı olmayan kişiler de Amazon üzerinde alışveriş yapabilecek.

Yeni serviste kullanıcılar, anlaşmalı mağazalarda bir barkod göstererek Amazon hesaplarına para yatırabilecek. Daha önceden Amazon’dan kredi ya da banka kartı olmadan alışveriş yapabilmek için bir hediye kartına ya da ön ödemeli bir bankamatik kartına sahip olmak gerekiyordu.

Servis için gerekli barkodlar, Amazon Cash internet sayfası üzerinden alınabiliyor. Sayfaya erişim ise Amazon’un internet sitesi, mobil uygulaması, Android’in ana ekranına yerleştirilen bir bileşen veya iOS’in Cüzdan uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Para yüklemesi de bu sayfa üzerinden yapılabiliyor. Akıllı telefonu olmayanlar ise barkodların çıktısını alıp anlaşmalı mağazalara giderek para yüklemesi yapabiliyor.

Amazon’un yeni servisi ilk etapta ABD’de kullanılacak. Servisin katılımcıları arasında CVS Pharmacy, Speedway, Sheetz, Kum & Go, D&W Fresh Market, Family Fare Supermarkets ve VG’s Grocery gibi zincirler bulunuyor. Müşteriler mağazalarda 15 ila 500 dolar arası bir nakit yüklemesi gerçekleştirebilecek.

Amazon Cash banka ya da kredi kartı olmayanları da çevrim içi alışverişe çekmeyi amaçlıyor

Amazon yeni servisiyle banka ya da kredi kartı olmayanları da çevrim içi alışveriş sistemine çekmeyi hedefliyor. 2015’te yayınlanan FDIC raporuna göre, ABD’de nüfusun yüzde 7’si banka ya da kredi kartı kullanmıyor. Amazon Cash, Walmart ve PayPal’in bankasız müşterilere ulaşmaya yönelik servislerine de yanıt niteliği taşıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...