Amazon Audible’ı podcast platformuna dönüştürüyor

Amazon, Audible uygulamasını bir podcast platformuna dönüştürüyor. Şirketten yapılan açıklamada, katalogunda şimdiden başka platformlar üzerinden de erişilebilen 100 binden fazla ücretsiz podcast’in bulunduğu belirtildi. Bu podcast’ler arasında Pod Save America, This American Life ve Conan O’Brien Needs a Friend gibi içerikler bulunuyor.

Hâlihazırda uygulamada bulunan podcast içeriklerine yakında uygulamaya eklenecek özel podcast açılış sayfası üzerinden de erişilebilecek. Dinleyicilerin bunun için bir abonelik oluşturması gerekmeyecek. Bu sayede Audible’ın Spotify ve Apple Podcasts gibi rakiplerine karşı daha rekabetçi olabileceği belirtiliyor.

Audible, ağustos ayında Audible Plus adını taşıyan bir abonelik planını duyurmuştu. Bu paket sayesinde dinleyiciler Audible’ın orijinal ses içerikleri kataloguna daha uygun bir fiyat karşılığında erişebiliyor. Podcast’lerin de eklenmesiyle birlikte Audible’ın yelpazesi biraz daha genişliyor ve uygulama kullanıcılar için biraz daha çekici hâle geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Netflix'in yeni Türk orijinal dizisi Fatma'nın fragmanı yayınlandı

Amazon, Audible ile Spotify ve Apple Podcasts seviyesine ulaşmayı amaçlıyor olabilir. Ancak bunun için Audible’ın önünde uzun bir yol olduğunu söylemek gerekiyor. Spotify’ın katalogunda en az 1 milyon podcast bulunuyor. Apple tarafında ise bu sayı 1.5 milyon civarında. 11 bin orijinal içeriği ve 100 bin podcast’i olan Audible’ın Spotify ve Apple seviyesine gelmesi bir hayli zaman alacağa benziyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...