Amazon artırılmış gerçeklik teknolojisinin yeteneklerini kuaför salonunda sergiliyor

Amazon, Amazon Go adını taşıyan kasasız süpermarketleriyle market alışverişi deneyiminin geleceğini göstermişti. E-ticaret devi, teknolojik gücüyle şimdi de kuaförlüğü değiştirmeye hazırlanıyor. İngiltere’nin başkenti Londra’da bir kuaför salonu açan Amazon, artırılmış gerçeklik teknolojisiyle müşterilerin farklı saç tarzlarını ve renklerini önceden denemelerini mümkün kılıyor. Şirket bunun için ekranlardan ve QR kod teknolojisinden de faydalanıyor.

Amazon’un kuaför salonu uygulamasında artırılmış gerçeklik teknolojisi ayna içine gömülen bir tabletten yararlanıyor. Burada tabletin ön kamerasının da yardımıyla kuaför koltuğunda oturanların farklı saç renklerini ve tarzlarını nasıl taşıyacağı gösteriliyor.

Söz konusu format, Amazon’un 2019’da mobil uygulamasına eklediği Canlı Mod makyaj özelliğini hatırlatıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcıların farklı ruj renklerini denemeleri mümkün olmuştu. Alışveriş deneyimini kuaför salonunda da unutmayan Amazon, ekranlara yerleştirdiği QR kodlarıyla kuafördeki saç bakım ürünlerini satın almayı mümkün kılıyor.

amazon artırılmış gerçeklik Amazon artırılmış gerçeklik teknolojisini sergilediği kuaför salonunda doğal olarak klasik kuaförlük hizmetlerini de veriyor. Londra’daki Neville Saç ve Güzellik Salonu’nun uzmanlarıyla çalışan Amazon, şimdilik kendi personeliyle bir test süreci yürütüyor. Konseptin deneme sürecinin tamamlanmasının ardından uygulanacak fiyat tarifesi henüz bilinmese de, Neville Saç ve Güzellik Salonu’nda fiyatlar 50 ila 350 pound arasında değişiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Turkcell'in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...