Amazon Android telefon fiyatlarını reklam gösterimi karşılığında indiriyor

amazon-android-indirim-300616Amazon bazı Android telefonlarının fiyatını indirmek için daha önce uyguladığı bir yöntemden faydalanacak. Şirket, kilit ekranında reklam görmeyi kabul eden kullanıcılara seçili Android telefonlarını indirimli olarak sunacak.

Amazon hali hazırda Fire tabletlerinde ve Kindle e-kitap okuyucularınında da kilit ekranında reklam gösterimi yapıyor. Reklam gösterimi karşısında fiyat indirimi yapılan ilk Android telefonlar ise Blu R1 HD ve dördüncü nesil Motorola Moto G oluyor. Bu tekliften faydalanmak için Amazon Prime abonesi olmak gerekiyor.

İndirimle Blu R1 HD’nin fiyatı 99.99 dolardan 49.99 dolara iniyor. Dördüncü nesil Motorola Moto G’nin fiyat etiketinde yazan rakam ise 199.99 dolardan 149.99 dolara dönüşüyor. Buna ek olarak, geçici bir süre için ödeme aşamasında Moto G’nin fiyatı 124 dolara iniyor.

Amazon Android telefonlarda indirim yaparak üreticilerle yakın çalışma arzusunu gösteriyor

Amazon Android telefon fiyatlarında büyük indirimler yaparak, bir dönem telefon üreticisi olmasına rağmen, diğer telefon üreticileriyle yakın çalışma arzusunu gözler önüne seriyor.

İndirimli telefonlarda Google servisleri yerine Amazon servislerinin tercih edilmesi gibi bir durum olmayacak. Söz konusu cihazlarda alışveriş, video izleme ve müzik dinleme gibi işler için Amazon uygulamaları ön yüklü olarak sunulacak. Ancak kullanıcılar Google Play Store, YouTube, Gmail ve Chrome gibi Google servislerine de erişebilecek.

Amazon’un bu teklifini ABD dışındaki ülkelerde sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun