Teknoloji

Amazfit akıllı saat seçenekleriyle Türkiye’de iddiasını artırıyor

amazfit akıllı saat

Pandemiyle birlikte artan sağlıklı yaşam trendinin de etkisiyle dünya genelinde tüketiciler büyük oranda giyilebilir cihazlara yöneldi. Dünya genelinde 100 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya ulaşan Amazfit, 2021 yılının ilk dokuz ayında küresel ölçekte 27.8 milyon akıllı saat sevkiyatı gerçekleştirdi.

Markanın küresel akıllı saat sevkiyatında üçüncü sıraya yükseldiğini belirten Amazfit Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan yaptığı açıklamada şu ifadeler kullandı: “2021 yılı şirketimiz için büyüme yılı oldu. Amazfit olarak 2021 yılının sadece 3. çeyreğinde dünya genelinde 9.9 milyon akıllı saat sevkiyatına imza attık. 2021 yılında pandemi kapsamında dünya genelinde olduğu gibi Türkiye pazarında da büyük oranda talep artışını gözlemledik. Bu doğrultuda son bir yıl içerisinde Türkiye’ye olan akıllı saat sevkiyatında yüzde 324’lük rekor bir artış kaydettik.”

Amazfit, kendi geliştirdiği tescilli işletim sistemi Zepp OS tarafından desteklenen bir dizi üstün sağlık ve fitness özelliğine sahip Amazfit GTR 3 Pro, Amazfit GTR 3 ve GTS 3 akıllı saatlerini bir süre önce dünyayla eş zamanlı olarak Türkiye pazarına sunmuştu. Akıllı sağlık takibini kolaylaştırmak için tasarlanan Amazfit’in yeni akıllı saat serisi, kullanıcıların kişisel tarzlarından ödün vermeden egzersiz takibi yapmalarına, sağlıklarını iyileştirmelerine ve yaşam tarzlarını geliştirmelerine yardımcı oluyor. GT 3 Serisi akıllı saatler farklı ortamlar ve ruh halleri için özelleştirilebilen, 24 saat kolay ve kesintisiz sağlık yönetimi sunan ve anlaşılması kolay işletim sistemi ile tüketicilerin dikkatini ve ilgisini kısa sürede üzerine çekmeyi başardı.

Amazfit’in yeni akıllı saat serisinin amiral gemisi Amazfit GTR 3 Pro, çığır açan Zepp Health teknolojileriyle donatıldı. Amazfit GTR 3 Pro, 1,45 inçlik, 331 ppi AMOLED Ultra HD ekran ile göz kamaştırıcı görseller ve kullanımı kolay bir ara yüz sunuyor. Geniş dairesel ekranıyla kesintisiz, sorunsuz etkileşim için yüksek yenileme hızı sunan GTR 3 Pro, yüzde 70.6’lık etkileyici bir ekran-gövde oranına sahip. GTR 3 Pro bu sayede piyasadaki en büyük yuvarlak saat ekranlarından birine sahip olmasına rağmen bunu boyutuna yansıtmıyor. GTR 3 Pro, tek şarjla 12 güne kadar kesintisiz pil ömrü sağlayan 450 mAh kapasiteli bir bataryadan güç alıyor.  Amazfit GTR 3 Pro, yüzerken bile kullanıcının tüm gün kalp atış hızını izliyor. Anormal derecede yüksek veya düşük kalp atış hızları için uyarıların yanı sıra egzersizlerin optimize edebilmesi için kalp atış hızı bölgelerini takip ediyor.  Amazfit GTR 3 Pro ile mevcut sağlık verileri bir anda değerlendirilerek son yedi günlük etkinliğe dayalı verilerden derlenen tek bir Kişisel Aktivite Yapay Zekası Puanına (PAI) dönüştürülüyor. Amazfit GTR 3 Pro, Kullanıcının hafif, derin ve REM uyku aşamalarını, ayrıca gece uyanma saatlerini, gündüzleri 20 dakikadan uzun süren şekerlemeleri, hatta uyku sırasındaki nefes alma kalitesini bile izliyor.

Dünya genelinde hala etkisini sürdüren çip kriziyle ilgili de açıklamalarda bulunan Murat Sungur Özkan; “Pandemi sona erse de teknoloji sektörü çip kriziyle mücadele etmeye devam edecek gibi gözüküyor. Bu noktada yeni telefonlar, akıllı saatler, tabletler hatta otomobillerin üretimi büyük oranda kısıtlanmaya devam edecek. Bu sorun artık teknoloji devlerinin değil, ülkelerin yüzleşmesi gereken bir sorun. Ancak teknolojik ürünlerin üretiminin daraldığı bir dönemde kendi çip üretimini yapabilen, Huangshan 2S olarak adlandırdığımız yeni nesil çipler üreten bir şirket olarak biz böyle bir kısıtlamaya gitmeyeceğiz. Huangshan 2S çipimiz, endüstrinin ilk çift çekirdekli RISC-V giyilebilir çipi olma özelliğini de taşıyor. Tüketicinin talebini karşılamak için gerekli tüm üretimi yapacak güçteyiz” şeklinde konuştu.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER