Teknoloji

Uygun fiyatı büyük ekranla buluşturan Alcatel 3X (2020) Türkiye’de

Uygun fiyatı büyük ekranla buluşturan Alcatel 3X (2020) Türkiye'de

TCL, yüksek çözünürlüklü ve yapay zeka destekli dörtlü kameraya, 6.52 inç büyüklüğünde ekrana, yüksek ekran-gövde oranına ve 5000 mAh pile sahip olan Alcatel 3x (2020)’nin Türkiye’de satışa sunulduğunu duyurdu.

Şirketin yayınladığı açıklamaya göre yeni 3X (2020) modeli kullanıcıların günlük kullanımına yeten bir performans sunuyor. Uygun maliyetle son teknolojiye sahip olmak isteyen kullanıcıların da tercihi haline gelecek.

Dört adet arka kamerayla donatılan Alcatel 3x (2020) modelinde yapay zekadan güç alan ana kamera, 48MP çözünürlüğüyle canlı fotoğraflar sunuyor. Alcatel 3x, 1.12 mikrometre büyük piksel sensörüyle kullanıcıların karanlık ortamlarda bile güzel fotoğraflar çekmesini sağlıyor. Keskin ve detaylı bir yakınlaştırma için ana kameranın yanında bir de 2MP makro lens yer alıyor. Ayrıca bokeh efekti için 2MP derinlik kamerası ve büyük kareler veya iç mekanların tamamını yakalayabilmek için 5MP süper geniş açılı kamera bulunuyor. Arka kameralara ek olarak 13MP ön kamera da canlı ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekerek selfie’leri daha keyifli hale getiriyor.

Alcatel 3x’in fotoğraf çekme özellikleri, görsel kalitesini yükseltmek için fotoğraf çekerken kamera ayarlarını otomatik olarak değiştiren akıllı sahne algılama özelliğine sahip yapay zeka teknolojisiyle daha da iyileşiyor. Amiral gemisi bu telefon, akıllı bir şekilde yemek, havai fişek, kar, gün batımı veya gün doğumu gibi 22 sahneyi algılayarak her fotoğrafı mükemmel hale getiriyor.

Alcatel 3x, 6.52 inç 20:9 HD+ Geniş Ekran ve küçük V şeklindeki çentikle yüzde 89,04 ekran-gövde oranı sunuyor. Cihazın parıltılı tasarımı da iki taraftan kıvrımlı 2.5D ekran camıyla birleştiğinde temiz bir görüntü ve rahat bir tutuş imkanı sunuyor.

Alcatel 3x’in yüksek kapasiteli 5000 mAh pili, kullanıcıların bir kere şarj ederek daha fazla medya içeriğini oynatabilmesini sağlıyor. Amiral gemisi telefon, OTG Ters Şarj özelliği sayesinde kendi cihazlarından başka cihazlara güç aktarılmasını mümkün kılıyor. Cihaz, verimli enerji tüketen sekiz çekirdekli işlemcinin yanı sıra 128 GB ROM ve 6 GB RAM’den güç alıyor. Alcatel 3x, HD içerik oynatırken, oyun çalışırken veya işlemci gücü gerektiren başka işler yaparken takılma olmamasını sağlıyor.

Dört kameralı kurulumu, gelişmiş görüntülemesi ve yüksek performansıyla Alcatel 3x, güçlü bir kullanım imkanı sunuyor. 3 bin 299 TL fiyat etiketine sahip olan Alcatel 3x, Siyah ve Koyu Yeşil renk seçenekleriyle piyasada yer alıyor.

TCL Avrupa Ürün Pazarlama Başkanı David Derrida, konuyla ilgili şunları söyledi: “Satışa sunduğumuz yeni Alcatel 3x, TCL’in ilerleyen teknolojiyi dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara ulaştırma hedefinin bir örneği. Alcatel 3x, akıllı telefonlarla ilgilenen, geliştirilmiş deneyimleri yaşamak isteyen ve trendleri yakından takip eden kullanıcılarımızın uygun fiyatından ötürü kaçırmak istemeyeceği bir cihaz.”

İLGİLİ HABERLER