Video: Alcatel 3 Kutusundan Çıkıyor

Alcatel 3 geçtiğimiz şubat ayında MWC 2018’de duyurulan giriş segment Android telefonlardan bir tanesi olmuştu. Her ne kadar giriş segmentinde bir ürün olsa da, tasarımı ve barındırdığı parmak izi okuyucu ve yüz tanıma gibi özelliklerle daha üst segment telefonlardan rol çaldığı bir gerçek.

Alcatel markalı bu Android telefon temmuz ayı sonunda 1199 TL’lik fiyat etiketiyle Türkiye’de satışa sunulmuştu. Fazla zaman geçmeden test merkezimize de ulaştı. Çok yakında detaylı bir incelemesini Teknoblog’da bulacaksınız. Ancak önce kutusunu açıyor ve içinde neler var, bakıyoruz.

Alcatel 3 plastikten yapılmış, buna rağmen çekici görünen bir cihaz. Özellikle arka yüzünün holografik düzeni güzelliği artırıyor. Bununla birlikte arka yüzeyin parmak izi ve kiri tutma konusunda hassas olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

5.5 inç ekranlı bu telefon 720p çözünürlüğe sahip. 18:9 görüntü oranına sahip olduğu için daha fazla piksel satırı barındırıyor. Ekran parlaklığı ve keskinliği makul görünüyor. Dört çekirdekli giriş seviyesi işlemci, varlığını hissettiriyor. Ancak günlük işler için yeterli olacağı izlenimini veriyor.

Android 8 Oreo ile gelmesi önemli bir avantaj. Bunun üstünde de Joy başlatıcı adlı özelleştirilmiş kullanıcı arayüzünü görüyoruz. Öte yandan Turkcell’in birçok uygulaması da yüklü olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Pixel Fold bu yıl bitmeden çıkabilir

Alcatel 3 oldukça basit ve gösterişsiz bir kutuda geliyor. Kutudan çıkan kulaklık ve USB kablonun da aynı çizgide olduğunu görüyoruz. Ancak 1199 TL’lik fiyat etiketine sahip giriş segmenti bir Android telefon için bunlar çok da önemli sayılmaz.

Daha fazlası için yukarıdaki Alcatel 3 kutu açılımı videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...