AirPods 3 ve bir sonraki iPhone SE ile ilgili en son tahminler

Apple, Nikkei tarafından verilen bir habere göre, gelecek ay içinde güncellenmiş AirPods modelinin, diğer bir deyişle AirPods 3 kablosuz kulaklıkların seri üretimine başlayacak. Şirket üçüncü nesil kulaklıkları bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

Gelen haber, Apple’ın 2022’de tamamı 5G destekli iPhone serisini ve henüz duyurusu yapılmamış A15 işlemciye sahip yenilenmiş bir iPhone SE’yi içereceği bildirilen ürün yol haritasıyla ilgili en son söylentiler arasına katılıyor.

Apple’ın giriş seviyesi AirPods kablosuz kulaklık modelinin yenileneceği bir süredir söylentiler arasındaydı. Önceki nesiller 2016 ve 2019’da piyasaya sürülmüştü. Mayıs ayında Bloomberg, kulakiçi kulaklıkların AirPods Pro’ya benzer bir tasarıma sahip olacağını, yeni bir kasa ve her birinin altından çıkan daha kısa sap kısımları barındıracağını söylemişti. Nikkei, üretimin önümüzdeki ay başlayacağı konusunda haklıysa bu, eylül’de iPhone 13’ün yanı sıra yeni görünümlü AirPods’u görebileceğimiz anlamına geliyor.

Nikkei, Apple’ın bu yıl içinde kulaklıklara ek olarak MacBook Pro’nun yeni sürümlerini de çıkarabileceğini söylüyor. Yeni dizüstü bilgisayarların 14 inç ve 16 inç ekran boyutlarında gelmesi bekleniyor. Yeni nesil Apple tasarımı Arm tabanlı işlemci, MagSafe şarjının geri dönüşü ve Touch Bar’ın sonlandırılması gibi, daha önce çıkan haberlerle örtüşen bu haber oldukça sağlam görünüyor.

2022’ye bakıldığında, Apple’ın o yıl tüm yeni iPhone modellerini 5G uyumluluğu ile donatması bekleniyor. Nikkei, şirketin 2022’de daha küçük boyutlu, iPhone 12 mini benzeri bir model çıkarmayacağını söylüyor. Ancak çıkan bazı haberler Apple’ın bu sonbaharda iPhone 13 mini ile kompakt iPhone modelinin devamını getireceğini gösteriyor.

Bunun yerine 2022’de şirket, daha ucuz iPhone SE’yi 5G bağlantı desteği ve bir A15 işlemci ile yenileyecek. Güncellenen iPhone SE’nin 5G uyumluluğu için bir Qualcomm çipi kullanacağı bildiriliyor. Bu, Apple’ın kendisini üçüncü taraf tasarımlarından daha da uzaklaştırmak için kendi modemlerini tasarladığı belirtildiği için ilginç bir durum sayılır. Nikkei, yeni iPhone SE’nin 4.7 inç LCD ekranını koruyacağını, bunun daha küçük bir cihazı tercih eden tüketiciler için bariz bir seçim olduğunu söylüyor. Üçüncü nesil SE ile ilgili daha önceki haberler, Ana ekran düğmesini ve Touch ID sensörünü de koruyacağını işaret ediyordu.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Galaxy S21 FE tanıtımı için 2022 ihtimali kuvvetleniyor

Samsung, gelecek hafta bir Unpacked etkinliği düzenleyeceğini açıklayarak pek çok kişiyi şaşırtmıştı. Apple ve Google'ın yeni ürünlerini tanıtacağı haftada Samsung'un nasıl bir duyuru yapacağı...

HTC Vive Flow tanıtıldı; sağlık ve eğlence odaklı hafif VR gözlüğü

HTC, beklenen yeni VR cihazının duyurusunu perşembe günü gerçekleştirdi. HTC Vive Flow, yalnızca 189 gram ağırlığında ve bir akıllı telefonla eşleşerek VR içeriği oynatmanıza...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun