Eğlence

Age of Empires serisi Xbox oyun konsoluna ve buluta geliyor

age of empires xbox

Age of Empires oyununun yönetimini üstlenen Xbox stüdyosu World’s Edge, serinin 25. yıl dönümünü kutlamak için özel bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlikte Age of Empires Xbox sürümünün çıkışı da dahil olmak üzere, serinin geleceği hakkında bazı önemli haberler geldi. Age of Empires II: Definitive Edition, 31 Ocak’ta Xbox konsollarında ve Xbox Cloud Gaming’de satışa sunulacak.

Gerçek zamanlı strateji serisindeki en yeni oyun olan 2021 çıkışlı Age of Empires IV, konsollara ve Xbox Cloud Gaming’e 2023’te gelecek. Doğal olarak, her iki oyun da Xbox Game Pass ve Xbox Game Pass Ultimate’da mevcut olacak. Bu, şimdiye kadar sadece PC’de mevcut olan bir seri için büyük bir değişim olarak nitelendirilebilir.

Age of Empires II: Definitive Edition için platformlar arası oyun desteği olacak. Böylece Xbox, PC veya bulut üzerindeki arkadaşlara erişerek oyun oynamak mümkün olacak. Ayrıca oyun konsolda klavye ve fare girişlerini de destekleyecek. Gamepad kullanmayı tercih ederseniz, World’s Edge oyuna yeni başlayanlar için yenilenmiş bir alıştırma deneyiminin yanı sıra yeni bir kumanda öğreticisi tasarladı. Bunun yanı sıra ekip, kaynak yönetimini daha verimli ve sezgisel hale getirmek için tasarlanmış bir yapay zekâ sistemi de ekledi.

Age of Empires Xbox ve bulut sürümlerinin dışında World’s Edge, 2002’de yayınlanan Age of Mythology‘nin “güzel grafikler, güncellenmiş oyun deneyimi” ve diğer özellikleri içeren yeni bir sürümünü duyurdu. Önümüzdeki aylarda bu oyunla ilgili daha fazla ayrıntının gelmesi bekleniyor. Günümüzün şartlarına uygun biçimde, Age of Empires Mobile da geliştirme aşamasında bulunuyor. Bu sürümle birlikte kullanıcılar, buluttan oyun akışı yapmak zorunda kalmadan, Age of Empire oyunlarıyla her yerden ilgilenebilecekler. Bir ön tanıtıma göre bu oyun da yakında gelecek.

İLGİLİ HABERLER