Teknoloji

Adobe Reader iOS uygulamasıyla PDF dokümanlarını daha verimli şekilde kullanın ve yönetin

Adobe’nin iOS açılımının halkalarından birini oluşturan Adobe Reader uygulaması yayınlandı. iOS’te PDF dokümanlarını görüntülemek için çeşitli uygulama ve yöntemler mevcut. Bunların arasında Safari’nin ve iBooks uygulamasının sunduğu PDF desteği de dahil. Ancak işin sahibinden gelen bir uygulama daha çok özellik barındırarak daha fazla öne çıkma imkânı yakalıyor.

Adobe Reader ile kullanıcılar PDF’lerde özel bir metin arama, PDF dosyalarındaki yer imlerine ulaşma, AirPrint desteği sayesinde iOS dokümanlarının çıktısını alma gibi işlevler Adobe Reader iOS uygulamasında yer alıyor. Öte yandan şifre korumları PDF dosyalarını görüntülemek, Adobe LiveCycle yönetimi tarafından güvenlik altına alınan dosyalara ulaşmak gibi imkânlar da uygulamayla birlikte sunuluyor.

Adobe Reader iOS uygulamasıyla ilgili ayrıntıları aşağıdaki basın bülteninde bulabilirsiniz. Uygulamayı buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİ

Adobe iOS için yeni bir Adobe Reader tasarladı

Adobe, iOS platformu için tasarlanmış yeni Adobe Reader’ın Apple ITunes mağazalarından ücretsiz olarak indirilebileceğini açıkladı.

Bu yeni PDF okuyucu sayesinde, iPhone, iPad veya IPod Touch cihazlarınızda herhangi bir PDF dosyasını görüntülemek ve değişiklik yapmak artık daha da kolay (http://www.adobe.com/products/reader.html). PDF portföyleri, şifre-korumalı PDF belgeleri ve Adobe LiveCycle hak korumalı PDF dosyalarının da içerisinde bulunduğu, şimdiye kadarki en geniş kapsamlı PDF dosya türü yelpazesini hızlı ve etkili bir biçimde gözden geçirmenize olanak sağlıyor.

http://www.adobe.com/products/reader-mobile.html sitesinde yer alan iOS için tasarlanmış Adobe Reader’ı kullanarak, e-postanızdan, internetten veya <Open In> fonksiyonunu taşıyan herhangi bir uygulamadan, PDF dosyalarını açıp inceleyebilirsiniz. Sezgisel kullanıcı arayüzü ile Adobe Reader kullanıcılara etkili bir PDF görüntüleme deneyimi sunuyor. Kullanıcılar aynı zamanda PDF’lerde özel bir metin arama veya PDF dosyalarında farklı bölmeleri yönlendirmek için yer imleri veya küçük resimler kullanma gibi birçok yöntemle de PDF dosyalarıyla etkileşimde bulunabiliyor. Kullanıcı, baskıya ihtiyaç duyduğu takdirde PDF dokümanını iOS AirPrint yardımıyla kablosuz olarak yazdırabiliyor. iOS platformu için tasarlanmış Adobe Reader yardımıyla yapabileceklerinize ise şöyle;

PDF dosyalarını açın:

  • E-posta, internet veya <Open In…> özelliğini destekleyen herhangi bir uygulamadan alınan PDF dosyalarını hızlı bir şekilde açın
  • ePortföyleri (PDF Portfolyoları), PDF Paketlerini, dipnotları ve çizimleri görüntüleyin
  • Sticky Notes gibi dipnotları okuyun

Şifre korumalı PDF dosyaları kullanın:

  • Şifre korumalı PDF dosyalarını açın ve görüntüleyin
  • Hassas dosyaları korumak amacıyla Adobe LiveCycle yönetimi tarafından güvenlik altına alınan dosyalara ulaşın
  • Uygulama, AES256’ye kadar olan en yüksek PDF şifreleme seviyesini destekliyor

PDF dosyalarıyla oynayın:

  • Belirli bilgilere ulaşmak için metin içerisinde arama yapın
  • PDF dosyanızda belirli bir bölüme atlamak için yer imlerini kullanın
  • Tek sayfa veya devamlı sürüklenebilen modu seçin.
  • Küçük resim kullanarak büyük dosyalar arasında hızlı bir şekilde yolunuzu bulun
  • Bir PDF dosyasından bir metni seçin ve panoya kopyalayın

Dosyaları Yazdırın ve Paylaşın:

  • AirPrint yardımıyla kablosuz baskı alın
  • <Open In…> kullanan diğer uygulamalarla PDF dosyaları paylaşın
  • PDF dosyalarını e-posta eki olarak gönderin

http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=469337564&mt=8

İLGİLİ HABERLER