Teknoblog Dijital Foto Adobe Photoshop CS6’nın obje hareket ettirme/genişletme işlevini gösterdi – Video

Adobe Photoshop CS6’nın obje hareket ettirme/genişletme işlevini gösterdi – Video

Adobe, CS6’nın çıkışının öncesinde bu yeni sürümle ilgili yeni detayları açıklamayı sürdürüyor. YouTube üzerinden yayınlanan yeni bir tanıtım videosunda Adobe’nin CS5 ile tanıttığı içerik farkındaklı doldurma aracını güncellediği görülüyor. Özellikle içerik farkındalığı ile ilgili yenilikler dikkat çekiyor.

Adobe CS6 kullanıcısı bir fotoğrafın herhangi bir parçasını, etrafındaki piksellerde en az bozukluğu yaratacak şekilde kolay bir şekilde hareket ettirme, arkaplanı doğal yollardan otomatik şekilde değiştirme yeteneğine sahip olacak. Bir fotoğrafın herhangi bir parçasını da aynı yolla genişletmek mümkün olacak, bu da esnetmeyle meydana gelen bozulmaları ortadan kaldıracak. CS6’nın bu yeniliğini kullanmak oldukça kolay görünüyor, sadece bir hareket ettirilmesi veya genişletilmesi istenen objenin etrafının kabaca seçilmesi yeterli oluyor. Gerisini Photoshop hâllediyor.

İlgili – YouTube (PhotoShop)

1 YORUM

  1. Harika bir yetenek sabırsızlıkla yeni versionu bekliyoruz her ne kadar sayıca az yenilik içerse de farklı kullanım rahatlıkları sunacağından eminim …

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz