Adobe Photoshop’un Apple M1 versiyonu kullanıma hazır

Adobe, Lightroom’un ardından Photoshop uygulamasını da Apple M1 işlemcili cihazlara uygun hâle getirdi. Şirketten verilen bilgiye göre; Photoshop, M1 işlemcili Mac’lerde Intel işlemci Mac’lere kıyasla 1,5 kat daha hızlı çalışacak.

Ancak Adobe bu hız artışının düzenleme işleminin ötesine yansıyacağına dikkat çekiyor. Uygulamanın eskisine kıyasla çok daha hızlı çalışacağını belirten şirket, buna Photoshop’un açılışının dahil olduğunun da altını çizdi.

Bir süre önce beta testleri başlayan uygulama, artık M1 işlemcili Mac sahibi olan Creative Cloud kullanıcılarının erişimine açıldı. Söz konusu Mac’ler arasında MacBook Air, giriş segmenti 13 inç ekranlı MacBook Pro ve Mac mini de bulunuyor. Performans artışının sadece başlangıç olduğunu belirten Adobe, daha kapsamlı optimizasyonlar için Apple ile birlikte çalıştığı bilgisini de verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iOS 14.7.1 Apple Watch kilit sorunu ve sıfır-gün açığına çözüm getiriyor

Adobe, Photoshop Apple M1 uygulamasına henüz tüm yeteneklerini götürmüş değil. Şirketten verilen bilgiye göre, bunun için hazırlıklar devam ediyor. Ancak uygulamadaki hız artışının çok etkileyici olduğunu belirten Adobe’den Pam Clark, bu nedenle Apple M1 uygulamasının çıkışını ertelemeyi istemediklerini dile getirdi.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...