Adobe’den Figma kullanıcılarına fiyat müjdesi

google news abone ol

Adobe Figma’yı satın aldığını eylül ayının ortalarında açıklamıştı. Ortak tasarım platformu için yaklaşık 20 milyar dolar ödeyecek olan Adobe’nin Figma’nın fiyatlarını artıracağından endişe edilmişti. Bu konudaki endişeleri giderecek açıklama, Adobe’nin ürün şefi Scott Belsky’den geldi.

Belsky, Adobe’nin Figma’nın fiyat modelinde değişikliğe gitmeyeceğini ve platformun kolay kullanılabilir yapısını değiştirmeyeceğini belirtti. Adobe yöneticisi, Figma’nın ücretsiz paketine dokunulmayacağının da sözünü verdi.

Figma’nın kurucularından Dylan Field’dan da benzer bir açıklama da geldi. Adobe’nin bir fiyat artışı planlamadığını belirten Field, Figma’nın eğitim amaçlı kullanımının da ücretsiz olmaya devam edeceğini dile getirdi.

Bu durum Adobe’nin Figma için bazı değişiklikler planlamadığı anlamına gelmiyor. Şirketin yazılım portföyünden özellikleri platforma entegre etmesi, aynı zamanda yazı tipi ve stok görsel katalogunu da Figma’ya eklemesi bekleniyor.

Belsky, Adobe’nin güncellemelerinin engelleyici olmayacağını ve Figma’nın arayüzünde dolaşmayı zorlaştırmayacağını belirtti. Figma’yı ortak çalışma için kullananlar da ekstra bir ücret ödemeden dosya paylaşmayı sürdürebilecek. Aynı belge üzerinde çalışmak için Creative Cloud abonesi olmak gerekmeyecek.

Adobe Figma’yı satın aldıktan sonra kendi portföyündeki Adobe XD platformunu başka bir istikamete yönlendirebilir. Figma ile doğrudan rakip olan Adobe XD’nin odak noktasının başka bir alana kaydırılabileceği belirtildi. Figma’nın Adobe’ye katılma sürecinin 2023’te tamamlanması bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk ve Apple arasındaki gerilim bir tweet ile açığa çıktı

Elon Musk, Apple'ın bilinmeyen nedenlerle Twitter'ı iOS App Store'da "kısıtlamakla" tehdit ettiğini iddia ediyor. Bu, Musk'ın Apple'ın platformda "reklamları büyük ölçüde durdurduğunu" söylediği bir...

Galaxy S22 ve Z Fold 4’te fiyat fırsatı N11’de (Günün Fırsatları)

Yeni bir akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız ve bütçe konusunda herhangi bir limitiniz yoksa, Samsung'un 2022 model iki amiral gemisi telefonu N11'de indirimli olarak...

Xiaomi 13 serisinin resmi tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi bu yıl, amiral gemisi akıllı telefonlarını geçen yıla göre biraz daha erken tanıtmaya karar verdi. Hatırlayacak olursanız, Xiaomi 12 serisinin Çin lansmanı Aralık...

Elon Musk: Twitter’a yeni kullanıcı kaydı tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bundan bir ay önce Twitter'ı devralan Elon Musk, mikro blog servisinin yeni kullanıcı kaydında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Kişisel hesabından platformun...

ÖNE ÇIKANLAR