Acer OJO 500 karma gerçeklik ve modüler tasarımı buluşturuyor

Acer OJO 500 adını verdiği yeni Windows Karma Gerçeklik başlığını IFA 2018’de gözler önüne çıkarttı. İlk başlığını biraz daha geliştiren Acer, OJO 500’de çıkarılabilir parçalar ile tasarımı daha modüler bir çizgiye oturtuyor.

Müşterilerin başlıkları çok kez kullandıkları müzeler ve eğlence merkezleri gibi yerler için tasarlanan OJO 500’de hem lens hem de baş kayışı tamamen çıkarılıp temizlenebiliyor. Acer OJO 500 için hem sert hem de yumuşak baş kayışları hazırlanırken, yumuşak kayış makinede de yıkanabiliyor.

Başlıktaki maskenin döndürülebilmesi ise etrafta olan bitene bakmak için başlığı tamamen çıkarmaya gerek kalmamasını sağlıyor. Acer’ın tescilli teknolojisi ise göz ve ekran arasındaki mesafenin ayarlanmasını mümkün kılıyor. Böylelikle Windows Karma Gerçeklik platformundaki VR oyun ve uygulamalarının keskinliğinin biraz daha aşağıya çekilmesi amaçlanıyor.

Acer OJO 500, görüş açısını da iki adet 2.89 inç LCD ekranın varlığıyla 100 derecenin üstüne taşıyor. Acer’ın kendi geliştirdiği ses çubuğu teknolojisi ise kullanıcıların kulaklık takmadan sesleri duyabilmesini sağlıyor. Sert baş kayışına sahip versiyonlarda yerleşik kulaklık da bulunuyor.

acer ojo 500

Acer OJO 500, ABD ve Avrupa’da kasım ayından itibaren satışa sunulacak. Başlığın ABD’deki fiyat etiketinde 399 dolar yazacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Amazon Kindle Paperwhite daha büyük ekran ile yenilendi

Amazon, Kindle Paperwhite e-kitap okuyucusunu yaklaşık üç yıllık bir aranın ardından yeniledi. Ekran büyüklüğünü 6.8 inçe çıkaran şirket, E-Ink ekranın parlaklığını da artırdı. Ekranın...

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...