Acer Iconia Smart Android akıllı telefonu MWC 2011’de tanıtıldı

Acer Mobil Dünya Kongresi’ne oldukça ilginç bir cihazla geldi. İnsanların aklında genellikle bir bilgisayar üreticisi olarak yer etmiş olan Acer’ın yeni Android akıllı telefonu Iconia Smart oldukça şık görünen bir cihaz, en ilgi çekici özelliğiyse sahip olduğu devasa ekran.

Acer Iconia Smart’ta 4.8 inç’lik, 1024 x 480 çözünürlüğe ve 21:9 en-boy oranına sahip bir LED arkadan aydınlatmalı ekran bulunuyor. Oldukça ince ve köşelerde kıvrımlanan bir tasarıma sahip olan bu cihazın ekranı web sayfalarını aşağıya kaydırmaya gerek duymadan görmeye yetecek kadar büyük. HDMI çıkışı, Bluetooth, HSDPA 14.4 Mbps ve WiFi gibi kablosuz bağlantı desteklerine sahip olan bu cihazın arkasında LED flaşlı 8 megapiksel kamera, önünde ise video görüşmeleri için 2 megapiksel çözünürlüklü ikinci bir kamera bulunuyor. Android 2.3 işletim sistemiyle çalışan bu cihazda 1 GHz Snapdragon işlemci bulunuyor. Acer Iconia Smart 1 Mayısta, henüz kesinleşmemiş bir fiyattan yurtdışında satışa sunulacak.

İlgili – Android Community

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Mayıs 2021 takvimi: İlkbahar film ve dizi şöleniyle kapanıyor

Netflix ilkbaharı dizi ve film şöleniyle kapatıyor. Netflix Mayıs 2021 takvimi içinde birbirinden dikkat çekici orijinal diziler, filmler ve lisanslı içerikler bulunuyor. İzleyicileri süper kahramanların...