Ulaşım

Acer elektrikli otomobiller için geliştirme çalışmaları yapıyor

acer-atv-elektrikli-otomobil-271015

Acer da elektrikli araç pazarına ilgi duyan şirketler arasında sayılabilir. Tayvanlı şirket kendi elektrikli otomobil pillerini ve güç sistemlerini geliştirmeyi planladığını açıkladı, hatta bir prototip de gösterdi.

Acer Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen eCarTex Munich fuarında arazi aracını sergiledi. WantChinaTimes’ın haberine göre bu araç şirketin sadece elektrikli otomobil güç sistemlerini değil, aynı zamanda ağa bağlı otomobiller için geliştirdiği bulut bilişim teknolojisinin de aralarında bulunduğu diğer araştırma ve geliştirme alanlarını sergilemek için de kullanıldı.

DigiTimes, Acer’ın otomobil odaklı yeni iş faaliyetlerinin BYOC, yani Kendi Bulutunu Tasarla biriminin bir dalı olduğunu söylüyor. Grup Tayvan merkezli China Motor’dan alınan 10 mühendisi ve bazı Acer çalışanlarını barındırıyor. Şirket çoğunlukla daha küçük otomobil üreticileriyle doğrudan temas hâlinde çalışmayı hedefliyor.

Gelecekte Acer markalı bir otomobili yollarda görmek mümkün değil gibi görünüyor. Ancak geleceğin elektrikli araçlarının Acer teknolojileriyle güç kazandığını görebiliriz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER