Acer Chromebook Spin 514 AMD işlemciyle geliyor

Dijital ortamda gerçekleştirilecek CES 2021 henüz başlamasa da, bazı şirketler burada sergileyecekleri ürünleri şimdiden duyuruyor. Bu şirketlerden biri olan Acer, Chromebook Spin 514 adını taşıyan dizüstü bilgisayarını gözler önüne çıkardı. Chromebook Spin 514, AMD Ryzen 3000 serisi mobil işlemci seçenekleriyle geliyor.

Chromebook Spin 514 için sunulan bellek kapasitesi seçenekleri 16 GB DDR4 DRAM’e kadar uzanıyor. Maksimum depolama alanı seçeneği ise 256 GB. Acer, dizüstü bilgisayarın 10 saatlik bir pil ömrüne sahip olduğuna dikkat çekiyor.

14 inç büyüklüğündeki Full HD çözünürlüklü ekran kasanın yüzde 78’ini kaplıyor. Tüm seçeneklerde iki USB-C girişi, iki USB 3.2 Gen 1 girişi ve microSD kart yuvası bulunuyor. Bazı konfigürasyonlarda HDMI girişi de sunuluyor.

17.35 mm. kalınlığındaki Spin 514, tartıda 1.55 kilogram çekiyor. Acer, dizüstü bilgisayarın askeri seviyede dayanıklı olduğunun altını çiziyor. Şirketin verdiği bilgiye göre, Spin 514 60 kilogram ağırlığa dayanabiliyor.

Acer Chromebook Enterprise Spin 514 ile kurumsal seçenek de sunuyor

Cihazın Chromebook Enterprise Spin 514 isimli kurumsal bir versiyonu da mevcut. Bu versiyon Chrome OS’in kurumsal sürümüyle çalışıyor. Enterprise Spin 514 için de aynı bellek ve depolama alanı seçenekleri sunuluyor.

acer chromebook spin 514 Chromebook Spin 514, Kuzey Amerika’da şubat ayında 479.99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Enterprise Spin 514 ise mart ayında 749.99 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ASUS'tan ROG serisine iki yeni oyuncu bilgisayarı: ROG Zephyrus S17 ve M16

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...