Teknoblog Ürünler Acer Aspire 8943G ve 5943G modelleri inceleme altında

Acer Aspire 8943G ve 5943G modelleri inceleme altında

PAYLAŞIN

Acer’ın birkaç ay önce duyurusunu yaptığı Aspire Ethos serisi Computex’teki yerini almıştı. Ancak burada yer alan ürünlerde Ethos markasına yer verilmemiş.

Her neyse, Computex’i yakından takip eden Engadget tayfası 18.4 inç’lik 8943G ve 15.6 inç’lik 5943G modellerini yakından inceleme şansına sahip olmuşlar. Her iki sistemin dışı da fırçalanmış metalle kaplı, chiclet klavye bu cihazları daha çekici gösteriyor. İlk göze çarpan şey ise yukarıdaki resimde gördüğünüz çift modlu touchpad oluyor. Fare tuşları arasında yer alan yuvarlak tuşa basana kadar normal bir touchpad işlevi gören bu birim daha sonra ise sistemin multimedya işlevlerinin kontrol edildiği bir alana dönüşüyor. Örneğin, film tuşuna basıldığında Windows Media Player yazılımı açılıyor. Her ne kadar güzel bir işlev olsa da, pad’in üzerindeki parlak plastik kaplama onca basıştan sonra aşınabilir diye korku yaşamamak elde değil.

Her iki model de 1.6 GHz Core i7-720QM CPU yer alıyor. 5943G modeli 4 GB’lık DDR3RAM ve ATI Mobility Radeon HD 5650 grafik kartı yer alırken 8943G modelinde de 8 GB RAM ve Radeon HD 5850 grafik kartı yer alıyor. İki model de 8 hücreli bataryaya ve Blu-ray sürücülere sahip.

Daha fazla fotoğraf isteyeneler için aşağıdaki bağlantıda Engadget’ın objektifine yansıyan kareler yer alıyor.

İlgili – Engadget

Resim – Engadget

3 YORUM

  1. yani herşeyiyle mükemmle diyeceğim de açıkcası ciddi bir ısınma problemiyle karşı karşıya kaldım..sordum aldığım cevap metal aksan ve i5 işlemcinin laptoplar için biraz fazla olduğu idi. sosğutucu aldım sorun kalmadı ama soğutucu alırken lütfen fanının sol üst köşede olmasına dikkat edin..ayrıca ısınma problemi o kadar ki dizimi yaktı:)

  2. acer aspire 5943 model laptopumun webcam ını neyaptımsada çalıştıramadım bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim…

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz