EğlenceManşetler

2022 Dünya Kupası maçları hangi kanalda ve mobil cihazlarda nasıl izlenir?

2022 dünya kupası hangi kanalda

Katar’ın ev sahipliğini yaptığı ve dünyanın en iyi futbol takımlarını bir araya getirecek 2022 FIFA Dünya Kupası, 20 Kasım ile 18 Kasım 2022 tarihleri arasında düzenleniyor. Uluslararası futbol turnuvasında 64 maç oynanacak ve her zaman olduğu gibi, dünyanın dört bir yanında milyarlarca izleyici maçları TV karşısında takip edecek. Peki, TV karşısına geçemeyen kullanıcılar ne yapacaklar? Dünya Kupası maçları mobil cihazlarda nasıl izlenir? Daha da önemlisi, 2022 Dünya Kupası hangi kanalda yayınlanıyor? Bu soruların cevaplarını detaylı dosya haberimizde bulabilirsiniz.

İlk kez yaz ayları dışında düzenlenen turnuva 20 Kasım 2022’de başlıyor. Her gün dört maç oynanacak turnuvada 12 günde grup aşaması tamamlanıyor. 3-6 Aralık tarihlerinde son 16 turu, 9-10 Aralık’ta çeyrek final, 13-14 Aralık’ta ise yarı final maçları oynanacak. Üçüncülük maçı 17 Aralık’ta, final maçı ise 18 Aralık’ta oynanacak.

2022 Dünya Kupası maçları hangi kanalda yayınlanıyor?

Katar 2022 FIFA Dünya Kupası maçları TRT 1, TRT SPOR ve TRT 4K kanallarından canlı olarak yayınlanıyor.

Yukarıda grup maçlarının yayın takvimini bulabilirsiniz.

TRT 1 ve TRT Spor frekans bilgileri nedir?

TRT 1 ve TRT SPOR yayınlarını Türksat 4A 42 derece uydusundan izleyebilirsiniz. Uydu alıcınıza aşağıdaki frekans bilgilerini girip kanal arama yapmalısınız:

– Frekans: 11794 MHz
– Polarizasyon: V (Dikey)
– Sembol Oranı: 30000
– FEC: 3/4

TRT 4K yayınlarını izlemek isteyenler için uydu frekans bilgileri aşağıda yer alıyor:

– Uydu: Türksat 4A 42 derece
– Frekans: 11767 MHz
– Polarizasyon: V (Dikey)
– Sembol Oranı: 15000
– FEC: 3/4

TRT 1 ve TRT Spor yayınlarını mobil cihazlar üzerinden nasıl izleyebilirim?

TRT’nin resmi uygulaması TRT İzle üzerinden TRT 1 ve TRT Spor yayınlarını izleyebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamada TRT’nin dizi, film veya programlarından oluşan geniş bir içerik kütüphanesi bulunuyor.

TRT İzle uygulamasını App Store veya Google Play Store‘dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İçerikleri izleyebilmek için öncelikle üye olmanız gerekiyor. Üyelik ücretsizdir.

Ayrıca trtizle.com adresi üzerinden bilgisayarınızda da TRT İzle’yi açabilir, TRT 1 veya TRT Spor yayınlarını izleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra TRT İzle uygulamasının Apple TV, Android TV ve diğer Smart TV platformlarında resmi uygulamaları bulunuyor.

TRT İzle dışında TRT 1 ve TRT Spor’da 2022 Dünya Kupası maçları nasıl izlenir?

TRT İzle uygulaması dışında, farklı dijital TV platformlarının mobil uygulamalarını yükleyerek de 2022 Dünya Kupası maçlarını TRT 1 veya TRT Spor’da izleyebilirsiniz.

– Digiturk aboneleri için: BeIN Connect (iOS | Android)
– D-Smart aboneleri için: D-Smart GO (iOS | Android)
– TV+ aboneleri için: TV+ (iOSAndroid)
– Tivibu aboneleri için: Tivibu Go (iOS | Android)

2022 FIFA Dünya Kupası maçlarını hangi kanalda izleyebileceğinize dair ülke ülke TV kanalı bilgilerini içeren sayfaya buradan erişebilirsiniz.

Farklı bir ülkede misiniz?

TRT 1, TRT Spor veya TRT 4K yayınlarını farklı bir ülkeden izlemek için Surfshark VPN’in avantajlı teklifine göz atın.

Teknoblog'un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER