Teknoloji

2019 model Asus ROG dizüstü bilgisayarlar Türkiye’ye geliyor

asus rog dizüstü bilgisayarlar 2019

Asus, Republic of Gamers (ROG) markası altında sunduğu oyunculara özel yeni bilgisayarlarını dün İstanbul’da düzenlediği ROG Re:Define 2019 etkinliğinde tanıttı. Bu kapsamlı etkinliğe Doğu Avrupa, Rusya, Türkiye’den 100’den fazla basın mensubu katıldı ve ROG ailesinin yeni düzüstü oyuncu bilgisayarları gösterildi.

Asus’un belirttiğine göre ROG 2019 ürün ailesi oyuncuların, içerik oluşturucuların ve üst düzey kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılarken sunduğu kullanım kolaylığıyla dikkati çeken yepyeni modelleri ve güncellenmiş sistemleri bir arada sunuyor.

ROG Mothership ile dizüstü bilgisayar deneyimi yeniden tanımlanıyor

Asus, ROG oyuncu deneyimini geliştirmek için dizüstü bilgisayarları ROG Mothership ile yeniden tanımladığına dikkat çekiyor. Standart bir dizüstü bilgisayardan farklı olarak soğutma sistemine arkadaki hava akışına sınırsız erişim sağlamak için uzunlamasına duran bir tasarıma sahip ROG Mothership, CES 2019’da tanıtılmış ve dizüstü bilgisayar tasarımına getirdiği yeni teknolojiyle tüm dikkatleri üzerinde topladı. Klavyesini  maksimum verimlilik ve kolaylık için ayırarak kullanabileceğiniz bu ürün aynı zamanda kablolu ve kablosuz klavye kullanım opsiyonlarını da beraber sunarak dizüstü deneyimini baştan aşağıya değiştiriyor.

ROG Mothership, hem üst düzey oyuncular hem de ciddi içerik üreticileri için ekran farklı seçenekleriyle geliyor. Ultra hızlı FHD paneli, yüksek tempolu oyunlar için gerçek üç haneli FPS deneyimini yaşamak isteyen oyuncuları tatmin etmek için 3 ms yanıt süresiyle 144Hz’de yenileniyor. 60Hz 4K UHD alternatifi, çok çeşitli renk paleti için inanılmaz ayrıntı ve tam Adobe RGB renk gamı kapsamı ile yaratıcı işlemler için istenen dengeyi sunuyor.

Zephyrus S GX502 ile çok yönlü kullanım

Asus’a göre yeni GX502 serisi dar alanlarda daha iyi çalışan, daha geleneksel bir yerleşim düzeni düşünülerek tasarlandı. Hem ileri düzey oyuncuları hem de profesyonel içerik oluşturucuları memnun etmek için yapılan bu tasarım sayesinde, Zephyrus çok yönlü bir ürün olarak öne çıkıyor.

18,9 mm kalınlığında ve 2 kg ağırlığında olan makine sunduğu güce rağmen oldukça kolay taşınabilir bir tasarıma sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Kompakt kasaya rağmen, içinde performansı en yüksek seviyeye çıkaran RAID 0 dizisinde yapılandırılabilen çift M.2 SSD’ler için yer bulunuyor.

Yükseltilmiş ses ve kulaklık çıkışı için gürültüyü ve bozulmayı azaltan, daha geniş dinamik aralıkla yüksek kalitede ses sağlayan bir ESS SABER DAC kullanılıyor. RangeBoost ile güçlendirilmiş gigabit sınıfı Wi-Fi, kablosuz rahatlık ve kablolu performans arasında seçim yapmak için bir gigabit Ethernet jakı ile destekleniyor. Son nesil Intel işlemci ve NVIDIA’nın son teknolojilerini bünyesinde barındıran bu hafif ve güçlü bilgisayar, mobil deneyimi yeniden yorumlamayı hedefliyor.

Zephyrus M GU502 ile boşlukları doldurun

Zephyrus M GU502, 3ms tepki süresine sahip, PANTONE onaylı, 144Hz ve 240Hz ekran seçenekleriyle geliyor. USB-C şarj desteği ve NVIDIA Optimus teknolojisi ile birlikte gelirken, bilgisayarın güç kaynağına bağlı değilken daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. Asus yapılan testlerde, 76Wh bataryanın tek bir şarjla 8 saatin üzerinde çalışma süresine ulaştığına dikkat çekiyor.

GeForce RTX 2060 GPU’ya kadar konfigürasyon seçeneklerine sahip olan sistemin, popüler oyunlarda üç basamaklı FPS hızına ulaşmak için yeterli grafik gücü sağladığı dile getiriliyor. İşlemcinin serin kalması için AAS gerekmiyor; termik modülün güçlü fanları ve dört soğutucusu onsuz bile GPU’yu Turbo Mod’da ROG Boost ile 90W’de 1435MHz’e kadar hızlandırmak için yeterince etkili oluyor.

ROG Strix serisi oyunun kurallarını değiştirmeyi hedefliyor

En yeni Strix serisi dizüstü bilgisayarlar temel oyun özelliklerine sahip uygun fiyatlı Strix G versiyonlarının yanı sıra, e-spor için optimize edilmiş SCAR III ve Hero III versiyonlarını da barındırıyor.

Aura Sync aydınlatmasının sağladığı kişiselleştirilmiş stili, gövdesini saran bir ışıkla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Kasanın keskin hatları, çıkarmak için özel aletler gerektirmeyen standart Phillips vidaları sayesinde öne çıkarken, tüm parçalar ulaşılabilir duruma geliyor. Kasanın altındaki daha küçük kancalarla birlikte, alt paneli ayırmayı ve içine erişilmesini kolaylaşıyor. Kasanın açılması 32GB RAM desteğine sahip çift SO-DIMM yuvalarını ve farklı depolama özellikleri için çok fazla esnekliğe sahip hem M.2 hem de 2,5 inç sürücü yuvalarını ortaya çıkarıyor.

Strix SCAR III, iç yüzeyindeki Gunmetal motif oyuncu ruhunu yansıtırken, Hero III Midnight Black tasarımıyla öne çıkıyor.  Her iki tasarımda metal kapaklar üzerindeki kontrastın daha iyi hissedilmesini sağlamak üzere tasarlandı.

Bu özel tasarım, kasaya özenle yerleştirilen ve dizüstü bilgisayara daha fazla kişiselleştirme sunan yeni ROG Keystone’a ilham veriyor. Bu NFC özellikli cihaz fiziksel bir anahtar gibi davranır; yerleştirme, sistem aydınlatmasını ve Armory Crate profillerini temel alarak diğer ayarları değiştirebilir ve önemli dosyaları gizleyen ve şifreleyen gizli Shadow Drive’a erişim sağlayabiliyor.

SCAR III’te bulunan yüksek yenileme hızlı ekran, özellikle hızlı tempolu FPS oyunlarında ve yüksek-seviyeli oyunlarda rekabet üstünlüğü sağlıyor. 144Hz alternatifi hala inanılmaz derecede hızlı; 3ms griden griye tepki süresi 240Hz paneliyle eşleşmekte ve minimum bulanıklaşma veya gölgelenme ile özellikle hareketli bir görüntü oluşturuyor.

ROG Boost, GPU’yu 115W’da 1440MHz’e çıkarır ve bu da ekrandan yüksek verim almak için gereken yüksek kare hızlarını sunmaya yardımcı oluyor. İşlemci seçenekleri, sekiz çekirdekli tasarımı, aynı makinede oyun oynamaya ve akış yapmaya yardımcı olabilecek çoklu görev geliştirme yeteneği ekleyen Core i9-9880H’ye yükselmekte ve video düzenleme ve 3D oluşturma gibi daha ciddi çalışmalar sağlanıyor.

Strix G ise, üstün ROG deneyimine herkesin ulaşabilmesi için tasarlandı. GeForce GTX 16 serisi, Strix G’nin profiline uyacak doğru fiyat-performans oranına sahip ve oyun yayınları yapanlar için yumuşak, yüksek kaliteli çekim sağlayan yükseltilmiş bir video kodlayıcı ile tamamlanıyor. Strix G, altı çekirdekli ve 12 parçacıklı Intel Core i7-9750H CPU ve bir GeForce GTX 2070 GPU ve 144Hz ekran ile yapılandırılabiliyor.

Klavye için dört bölgeye kadar Aura Sync aydınlatma ile birlikte gelmekte ve aynı mükemmel Strix soğutması ve Gigabit Wi-Fi için RangeBoost, 4K monitörler ve TV’ler için HDMI 2.0b çıkışı ve G-SYNC, GeForce RTX grafiklere sahip modellerde USB-C üzerinden DisplayPort içeriyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER