2016 Yılbaşı Hediye Rehberi: Giyilebilir Ürünler

google news abone ol

Giyilebilir ürünler, son bir-iki yıldır teknoloji dünyasında en çok gelişen kategoriler arasında başı çekiyor. Özellikle fitness ve sağlık alanlarına odaklanan kullanım amaçlarıyla potansiyel kullanıcıların karşısına çıkan giyilebilir ürünler, son zamanlarda akıllı telefonlar için bir “tamamlayıcı” olma rolünü de daha sağlam biçimde yerine getiriyor. 2016’ya girerken sevdiklerini bir giyilebilir ürünle mutlu etmek isteyenler için ön plana çıkan seçeneklerden bazılarını sıraladık.

Apple Watch

Apple, giyilebilir ürün pazarına rakiplerinden daha geç girse de, şirketin marka ve pazarlama gücü bu durumu telafi etmek için yeterli olmuşa benziyor. Apple Watch, özellikle iPhone kullananlar için fazlasıyla işlevsel bir ürün niteliğini taşıyor.

apple-watch-inceleme-00024

Bildirim gösterme ve yanıtlama, günlük aktivite durumunu takip etme, sesle müziği kontrol etme gibi yetenekleri barındıran Apple Watch, kullanıcıların en önemli bilgilere bilekleri üzerinden ulaşmasını sağlıyor. “Gündelik işleri eskisinden daha kolay gerçekleştirmeye yardımcı olma” iddiasıyla yola çıkan Apple Watch, bir iPhone sahibine verilecek en güzel yılbaşı hediyeleri arasında yer alıyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

Samsung Gear S2

Akıllı saat pazarına akıllı telefon pazarındaki önemli rakiplerinin hepsinden önce giren Samsung, ritmini yavaş da olsa bulmuşa benziyor. Güney Koreli şirketin en yeni akıllı saati Samsung Gear S2, tam daire biçimindeki paslanmaz çelik gövdesiyle görenlerin dikkatini ilk bakışta çekebilecek bir cihaz niteliği taşıyor.

samsung-gear-s2-turkiye-251115-4

Farklı arayüz ve kayışlarla kişiselleştirilebilen Samsung Gear S2, Android 4.4 ve üstü sürümlerdeki tüm akıllı telefonlarla çalışması sayesinde geniş bir kapsama alanına ulaşıyor. “Dairesel Hareket” felsefesinin ön plana çıkarıldığı akıllı saatte kullancılar kollarını bükerek veya ekranın etrafındaki halkayı döndürerek akıllı telefon fonksiyonlarına erişebiliyor, harita üzerinde yakınlaştırma yapabiliyor veya e-postalarını okuyabiliyor. Sağlık özellikleri de Samsung Gear S2’nin ön plana çıkan yönleri arasında bulunuyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

Alcatel One Touch Watch

Telekomünikasyon sektörünün önemli oyuncularından Alcatel, “One Touch Watch” adını verdiği akıllı saatiyle zamanın ruhunu yakalamaktan geri kalmadığını ortaya koyuyor. Hem iOS hem de Android cihazlarla uyumlu olarak çalışabilen Alcatel One Touch Watch, zarif tasarımıyla göze çarpıyor.

alcatel-one-touch-watch-141215

Bildirim gösterme, gelen çağrıları sessize alma veya reddetme, müzik kontrolü, kamera için deklanşör tuşu gibi işlevleri yerine getiren Alcatel One Touch Watch, fitness takibine yönelik özellikleriyle de sağlıklı yaşam peşinde olanları etkileyecek bir ürün niteliğini taşıyor.

Quadro Smart Watch S88

Bir tamamlayıcı aksesuar olarak düşünüldüklerinde, akıllı saatlerin fiyatının genellikle kulağa yüksek geldiği söylenebilir. Ancak bu algıyı yıkacak, uygun fiyatlı akıllı saatler de piyasada mevcut. Quadro Smart Watch S88 de bu uygun fiyatlı seçenekler arasında bulunuyor.

quadro-smartwatch-s88-141215

Quadro Smart Watch S88’in desteklediği işletim sistemleri iOS ve Android ile sınırlı kalmıyor. Windows Phone ve Symbian da akıllı saatin desteklediği platformlar arasında bulunuyor. Bu da cihazı özellikle Nokia telefon sahipleri için uygun bir hediyeye dönüştürüyor. Adım sayma, müziği kontrol etme, Bluetooth ile sesli görüşme gibi özellikler barındıran Quadro Smart Watch S88, kısa şarj süresiyle uzun bir kullanım süresi de vadediyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

Xiaomi Mi Band

Mobil cihaz piyasasına hızlı bir giriş yapan ve anavatanı Çin’de akıllı telefon pazarında hatırı sayılır bir paya ulaşan Xiaomi, diğer ülkelere açılımında aksesuarlardan büyük katkı görüyor. Xiaomi Mi Band, fitness ve uyku takibi özelliklerini cüzdan dostu bir fiyat etiketiyle sunuyor.

xiaomi-mi-band-141215

iOS ve Android cihazlarla uyumlu olan Xiaomi Mi Band, günlük aktivite takibi gerçekleştirerek kullanıcılara ne kadar yürüdüklerini, koştuklarını ve kaç kalori yaktıklarını söylüyor. Uyku takibini de etkin biçimde gerçekleştiren bileklik, kullanıcıları titreşim yoluyla uyandırabiliyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

Sony SmartBand Talk

Adından da anlaşılabileceği üzere, Sony SmartBand Talk konuşma özelliklerinin ön plana çıkarıldığı bir akıllı bileklik konumunda. Kullanıcılara gelen aramaları telefonlarını çıkartmadan yanıtlama imkanı veren cihaz, bildirimleri de ekranında gösteriyor.

sony-smartband-talk-030914

Android 4.4 KitKat ve üstü işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarla uyumlu olarak çalışan Sony SmartBand Talk, günümüzde neredeyse her giyilebilir üründe bulunan aktivite takip özelliklerini de bünyesinde barındırıyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

* Satın Al bağlantısı takip edilerek GittiGidiyor veya MediaMarkt üzerinden gerçekleştirilecek alışveriş işlemlerinde meydana gelebilecek herhangi bir hususta Teknoblog sorumlu tutulamaz. Bağlantıya tıklayıp daha sonra ürünü satın alan kullanıcı bu şartı kabul etmiş sayılır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER