2016 Yılbaşı Hediye Rehberi: Herkes için Eğlence

Teknoloji, sadece iletişim biçimlerimizi değiştirmekle kalmadı. Eğlence yollarımız ve anlayışımız da teknolojik imkanlarla ciddi bir bir dönüşüme uğradı. Artık görüntü kaydederken, müzik dinlerken, video izlerken veya bir oyun oynarken eskisinden çok daha farklı deneyimler yaşıyoruz. Söz konusu farklı eğlence deneyimlerini yaşatan ürünler, yeni yıl hediyesi olmaya oldukça uygun bir profil çiziyor. Bu ürünlerden bazılarını sizler için sıraladık.

GoPro Hero4 Session

gopro-hero4-session-060715

Aksiyon kamerası denince akla gelen ilk marka olan ve video kaydında yeni bir dönemin kapılarını açan GoPro, bugüne kadarki en küçük, en hafif ve en kullanışlı kamerası Hero4 Session’ı bu yıl görücüye çıkarmıştı. Tek tuşla kontrol edilebilen ve devrimsel bir pil verimliliğini beraberinde getiren GoPro Hero4 Session ile 60 fps’de 1080p video kaydı yapılabiliyor ve 8 megapiksel fotoğraf çekilebiliyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)  SATIN AL (MEDIAMARKT)

DJI Phantom 3 Advanced

dji-phantom-3-advanced-141215

Drone’ları “Büyükler için oyuncak” konseptinin kuvvetli bir temsilcisi şeklinde nitelemek yanlış olmayacaktır. DJI, hem profesyonellere hem de amatörlere hitap eden ürünleriyle drone pazarının zirvesinde yer alıyor. Şirketin canlı HD yayın imkanı sağlayan 2.7K video kaydı yapabilen ve 12 megapiksel fotoğraf çekebilen modeli Phantom 3 Advanced, farklı kareler yakalamanın peşindekileri fazlasıyla sevindirecek bir hediye olacaktır.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)  SATIN AL (MEDIAMARKT)

Google Chromecast (2015)

chromecast-2015-inceleme-00005

Google’ın Apple TV ve türevi ürünlere karşı daha küçük boyutlu ve pratik yanıtı niteliğinde olan Chromecast, 2015’te yenilendi. Selefine kıyasla oldukça farklı gözüken yeni Google Chromecast, YouTube desteği ve Chrome sekmelerini büyük ekranda göstermeye imkan vermesi sayesinde cezbedici bir hediye seçeneğine dönüşüyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

Sonos Play 1

sonos-play-1-141215

Çevrim içi müzik servislerinin giderek daha fazla kişi tarafından tercih edildiği günümüzde, yüksek kaliteli ses deneyimi peşinde olanların sayısı da ciddi ölçüde artmış durumda. Söz konusu deneyimi sağlama konusunda en yetkin ürünler arasında yer alan Sonos Play 1, mobil cihazlar üzerinden kontrol edilebilmesi sayesinde ciddi bir kullanım kolaylığı sunuyor. Spotify, Deezer, TuneIn Radio ve iTunes gibi platformları destekleyen Sonos Play 1, birden fazla odada müzik keyfi yaşanmasını da sağlıyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

GoPro Hero4 Silver

gopro-hero4-3

GoPro’nun yerleşik bir ekran barındıran ilk modeli olan Hero4 Silver, bu ekran sayesinde hem kolaylıkla kontrol ediliyor hem de kamera ayarlarını rahatlıkla görmek mümkün oluyor. 60 fps’de 1080p video kaydı yapabilen GoPro Hero4 Silver ile 30 fps’de 12 megapiksel fotoğraflar çekilebiliyor. Kameranın 40 metreye kadar su geçirmediğini de ayrıca belirtmekte fayda var.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)  SATIN AL (MEDIAMARKT)

PlayStation 4

sony-playstation-4-inceleme-00007

Sony’nin en yeni oyun konsolu konumundaki PlayStation 4’ün çıkışının üstünden iki yıl geçse de, bu durum cihazın son derece uygun bir yeni yıl hediyesi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Oyun portföyü sürekli olarak gelişen ve yenilenen PlayStation 4, özel oyunların ve PlayStation Plus gibi servislerin varlığıyla yüksek kalitede oyun deneyimi yaşamak için en uygun cihazlardan biri olmaya devam ediyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)  SATIN AL (MEDIAMARKT)

Xbox One

xbox-one-220513 (640 x 441)

Microsoft’un PlayStation 4’e cevabı niteliğinde olan Xbox One’ın da çıkışının üstünden iki yıl geçti. Ancak şirketin yeni işletim sistemi Windows 10 ile Xbox One da bambaşka bir çehreye bürünüyor. Düzenli olarak güncellenerek yeni özellikler kazanan oyun konsolunda artık bazı Xbox 360 oyunları da oynanabiliyor. Bütün bu faktörlerin bir araya gelmesi ise Xbox One’ı dikkate değer hediye seçeneklerinin arasına yerleştiriyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)  SATIN AL (MEDIAMARKT)

Samsung Gear VR

samsung-gear-vr-on-inceleme-3

“Sanal gerçeklik” önümüzdeki dönemde teknoloji dünyasının gündeminde fazlasıyla yer bulacak konseptler arasında yer alıyor. Kullancılara bugüne kadar yaşadıklarından farklı internet, multimedya ve oyun deneyimlerinin kapılarını açacak olan sanal gerçeklikteki ışığı gecikmeden gören Samsung, Oculus ile birlikte Gear VR başlığı geliştirmişti. Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge+, Galaxy S6 ve S6 edge ile uyumlu olan Gear VR, teknolojinin 360 derecede yaşanmasını mümkün kılıyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)  SATIN AL (MEDIAMARKT)

Sphero BB-8

sphero-bb-8-141215

Yıldız Savaşları serisinin yedinci filmi “Güç Uyanıyor” yılbaşından tam iki hafta önce vizyona giriyor. Sphero BB-8, seriye hayran olan bir arkadaşa verilecek en güzel yılbaşı hediyeleri arasında yer alıyor. Akıllı cihazlar üzerinden kontrol edilebilen bu sevimli robot, kullanıcılar tarafından verilen sesli komutları algılayabiliyor. Özerk hareket yetisine de sahip Sphero BB-8, kullanıcıyla etkileşime girerek kendi mantığını da geliştirebiliyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

* Satın Al bağlantısı takip edilerek GittiGidiyor veya MediaMarkt üzerinden gerçekleştirilecek alışveriş işlemlerinde meydana gelebilecek herhangi bir hususta Teknoblog sorumlu tutulamaz. Bağlantıya tıklayıp daha sonra ürünü satın alan kullanıcı bu şartı kabul etmiş sayılır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun