2016 Yılbaşı Hediye Rehberi: Akıllı Ev

Telefonlarla ve tabletlerle başlayan “akıllı” cihaz akımında sıra evlere gelmiş durumda. Mobil teknolojilerdeki gelişim ve bazı ürün kategorilerinde doygunluğa ulaşılması, teknoloji devlerinin evleri akıllandırmaya odaklanmasının önünü açtı. Henüz gelişimini sürdüren, ancak şimdiden insan hayatını kolaylaştıran “akıllı ev” konseptinde sevdiklerinize yılbaşı hediyesi olarak verebileceğiniz bazı ürünleri sizler için sıraladık.

Cosa Akıllı Termostat

Türkiye’de akıllı ev konseptinin öncüleri arasında yer alan Nuvia tarafından geliştirilen Cosa Akıllı Termostat, kullanıcıların akıllı telefonları üzerinden kombilere bağlanmasını ve evlerinin sıcaklığını uzaktan bile yönetebilmelerini mümkün kılıyor.

cosa-akilli-termostat-141215

Doğalgaz faturasından yüzde 30 oranında tasarruf sağlanmasının önünü açan Cosa Akıllı Termostat, barındırdığı “Ev”, “Uyku” ve “Dışarı” gibi önceden ayarlanabilen ve özelleştirilebilen modlarla evi gerektiği zaman gerektiği kadar ısıtıyor. Ülkemizde doğalgazla ısınan hanelerin sayısındaki artış göz önüne alınınca Cosa Akıllı Termostat, işlevsel bir yeni yıl hediyesi kategorisine giriyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

Philips Hue Go

Philips Hue Go, mobil teknolojilerin de yardımıyla bir evin nasıl renklendirileceği konusunda en somut örneklerden birini veriyor. Prize takıldığında 16 milyona kadar renkle duvarları renklendiren Philips Hue Go, prizden çıkarıldığında taşınabilen ve pille çalışan bir ışık kaynağına da dönüşebiliyor.

Philips-Hue-Go-141215

Sıcaktan soğuğa, tam parlaklıktan en kısık ayara kadar beyazın tüm tonlarının seçilebildiği Philips Hue Go, beşi doğal dinamik olmak üzere yedi farklı ışık efektini de kullanıcılara sunuyor. Akıllı telefonlar için hazırlanan Hue uygulaması sayesinde Hue Go’yu kablosuz biçimde kontrol etmek ve deneyimi tamamlamak için zamanlayıcılar, bildirimler ve alarmlar ayarlamak mümkün oluyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

iDevices iShower

Banyoda müzik dinlemeyi sevenler genellikle küvetin dışına bir akıllı telefon veya tablet koyarak müzik keyfini sürdürmeye çalışıyor. Suya dayanıklı Bluetooth hoparlör iDevices iShower, bu keyfin çok daha pürüzsüz biçimde yaşanmasını sağlarken, ekstra faydaları da beraberinde getiriyor.

idevices-ishower-141215

iDevices iShower üzerinden akıllı cihaz üzerinde oynatılan medya içeriğini kontrol etmek ve gelen aramaları yanıtlamak mümkün oluyor. Banyoya farklı formatlarda yerleştirilebilen hoparlör, beş farklı cihazla eşleştirilebiliyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

Belkin WeMo Switch

Belkin WeMo Switch, kullanıcıların akıllı telefonları veya tabletleri üzerinden tüm elektronik aygıtlarını açıp kapatabilmelerini sağlıyor. Belkin WeMo Switch ile kontrol edilebilenlerin yelpazesi lambalardan müzik setlerine kadar uzanıyor.

belkin-wemo-switch-141215

Belkin WeMo Switch sahipleri, evde olmasalar bile elektronik cihazlarını rahatlıkla kontrol edebiliyor. Böylelikle seyahatlerde bile evi denetlemek mümkün hâle gelirken, kullanıcılara elektronik aletlerini bir plan doğrultusunda çalıştırma fırsatı da veriliyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

Netatmo Yağış Ölçer

Yağmur durumunu yakından kontrol etmek zorunda olanlar, Netatmo Yağış Ölçer ile evlerinden veya işyerlerinden uzaktayken bile hava durumunu detaylı biçimde izleyebiliyor. Cihazın yine Netatmo tarafından geliştirilen Netatmo Weather Station ile birlikte çalıştığını belirtmek gerekiyor.

netatmo-yagis-olcer-141215

Yağış başlar başlamaz akıllı cihaza uyarı gönderen Netatmo Yağış Ölçer, gerçek zamanlı olarak düşen yağış miktarını takip edebiliyor ve kullanıcılara tam miktarı aktarabiliyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

Withings WS-50 Akıllı Vücut Analisti

Akıllı cihazların ve mobil teknolojilerin gelişimi, kişisel bakım ve fitness konusunda da farklı bir boyutun kapılarını açtı. Artık tartılar bile sadece kilo ölçmekten fazlasını yapıyor. Kabuk değiştiren bu basküllerin en dikkat çekici örneklerinden birisi de Withings WS-50 Akıllı Vücut Analisti.

withings-ws-50-141215

Withings WS-50, kullanıcıların kilosunun yanı sıra vücut bileşimlerini de izliyor, aynı zamanda kalp atış hızlarını görmelerini sağlıyor. Akıllı telefonlarla ve tabletlerle veri alışverişi gerçekleştirebilen vücut analisti, kullanıcıların kendilerine hedefler koyarak ideal vücut formlarına kavuşmasına da yardımcı oluyor. Withings WS-50, üzerinde kimse yokken de sıcaklık ve karbondioksit ölçümü yaparak kapalı ortamın hava kalitesini gözetim altında tutuyor.

SATIN AL (GİTTİGİDİYOR)

* Satın Al bağlantısı takip edilerek GittiGidiyor veya MediaMarkt üzerinden gerçekleştirilecek alışveriş işlemlerinde meydana gelebilecek herhangi bir hususta Teknoblog sorumlu tutulamaz. Bağlantıya tıklayıp daha sonra ürünü satın alan kullanıcı bu şartı kabul etmiş sayılır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun