2015 model Motorola Moto E 4G seçeneğiyle birlikte geliyor

motorola-moto-e-270215-1

Motorola’nın Moto E Android telefonu geçtiğimiz yıl epey ilgi gören orta segment Android telefonlar arasında yer almıştı. Motorola şimdi bu telefonun yeni versiyonunu çıkardı.

“Yeni Moto E” adını taşıyan bu Android telefonunda 960 x 540 piksel çözünürlüklü qHD ekran varlığını koruyor, ancak ekran büyüklüğü 4.5 inç’e çıkarılmış. Ön kamera ve Android Lollipop da diğer özellikler arasında yer alıyor.

Moto E’nin sadece 3G destekli versiyonu olmakla birlikte 4G versiyonu da mevcut ve bu ikinci versiyon daha fazl ailgi görecektir. Geçen yılın çift çekirdekli işlemcisinin yerine 1.2 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemciye ve iyileştirilmiş grafik işlemci birimine yer verilmiş.

Pil ömründe de çeşitli iyileştirmeler yapıldı, 2390 mAh kapasiteli bir pil telefonu güçlendiriyor.

Motorola Bantları ve Grip Shells adı verilen tamponlarla Moto E’yi özelleştirmek mümkün oluyor. Farklı renkteki tamponlar telefonun kenarlarını çevreliyor ve gövdeyi tamamlayıcı görev görüyor. Ayrıca Motorola yeni Moto E’ye çeşitli yazılım özellikleri de eklemiş.

Moto Display özelliği sayesinde bildirimler ve güncellemeler alınırken, Moto Migrate de kişileri, fotoğrafları ve videoları yeni telefona kolaylıkla eklemeyi veya transfer etmeyi sağlıyor.

Yeni Moto E’nin 40 ülkede piyasaya sunulması bekleniyor. Bu ülkeler arasında Türkiye’nin de yer alacağını tahmin ediyoruz.

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun