2011 model BlackBerry akıllı telefonlarda NFC desteği sunulacak

Research In Motion’ın eşbaşkanlarından Jim Balsillie dün Mobil Dünya Kongresi kapsamında Nokia CEO’su Stephen Elop ve NTT DoCoMo CEO’su Riuji Yamada ile bir oturuma katıldı. Balsillie bu oturumda 2011’de piyasaya çıkacak yeni BlackBerry akıllı telefonlarının Yakın Alan İletişimi desteğini sunacağının müjdesini verdi.

Bu durumda geçtiğimiz ay internete sızan yeni BlackBerry cihazlarındaki NFC desteğinin varlığı da birinci elden onaylanmış oldu. Akıllı telefonlar üzerinden herhangi bir SIM kart değişikliğine ihtiyaç duymadan, temassız şekilde alışveriş yapılmasına olanak sağlayan NFC teknolojisi cep telefonu üreticileri, mobil operatörler, bankalar ve diğer şirketler tarafından kârlı bir iş kapısı olarak görülüyor. Google geçtiğimiz aralık ayında tanıtmış olduğu Nexus S ile NFC desteğini kamuoyunun dikkatine taşıyan şirket olmuştu. Apple’ın da yeni nesil iPhone’da NFC desteğini sunacağı tahmin ediliyor.

İlgili – BGR

[Görsel – BGR]

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Mayıs 2021 takvimi: İlkbahar film ve dizi şöleniyle kapanıyor

Netflix ilkbaharı dizi ve film şöleniyle kapatıyor. Netflix Mayıs 2021 takvimi içinde birbirinden dikkat çekici orijinal diziler, filmler ve lisanslı içerikler bulunuyor. İzleyicileri süper kahramanların...