Teknoloji

10. nesil iPad tanıtılmadan kılıfları satışa çıktı

10. nesil ipad

Apple’ın ekim ayı içinde yeni iPad modellerini duyurması bekleniyor. 10. nesil iPad de bu yeni modeller arasında yer alıyor. Henüz resmi duyuru gelmese de, aksesuar üreticileri bu tablet için hazırlanan kılıfların satışına başlamış durumda.

Japonya’da yayın yapan MacOtakara sitesinin haberine göre; popüler aksesuar üreticisi ESR, yeni iPad için hazırladığı kılıfları Amazon Japonya’daki mağazasında satmaya başladı. iPad görsellerinin resmi olduğu düşünülmese de, kullanıcıları yeni giriş seviyesi iPad’de nelerin beklediği konusunda ipucu veriyor.

Örneğin, kamera modülünün bulunduğu yerdeki boşluğun büyümüş olması dikkat çekiyor. Bu da Apple’ın iPad Air 4 ve 5’tekine benzer bir kamera tasarımını gösteriyor. Kılıflardan biri iPad’e manyetik olarak tutturulurken, daha dayanıklı olan kılıfta ise güç butonu ve Touch ID’nin yanı sıra Apple Pencil için de boşluklar olduğu görülüyor. Bu da yeni iPad’in tasarım bakımından modern iPad’lere yakın duracağını gösteriyor.

Ürün tanım bölümünde de kılıfların eski iPad’lere uyumlu olmadığı ve yeni iPad için hazırlandığı açık şekilde belirtiliyor.

Daha önceki sızıntılara göre, 10. nesil iPad A14 Bionic işlemciyle gelecek. Bu işlemci de 9. nesil iPad’deki A13 işlemciye göre yüzde 30 daha hızlı bir performans sergiliyor. Apple’ın bu iPad’de Lightning yerine USB-C girişine yer vermesi, ekranı biraz daha büyütmesi ve kameraları iyileştirmesi, 5G desteği sunması da beklentiler arasında yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER