free hit counters

Xbox 720 sekiz çekirdekli işlemci ve Blu-ray sürücüsü barındırabilir

E3 2013′te tanıtılması beklenen Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox 720′ye ilişkin dedikodular etrafta dolaşmaya devam ediyor. VGleaks’in haberine göre Durango kod adıyla anılan Xbox 720 oldukça güçlü bir donanıma sahip olacak. 1.6 GHz’lik 8 çekirdekli bir işlemci barındıracağı söylenen oyun konsolunda 8 GB DDR3 RAM, 800 MHz grafik kartı, 6x Blu-ray sürücüsü, USB 3.0 girişi ve gigabit Ethernet’in de bulunacağı iddialar arasında.

xbox-kumanda-301112

8 çekirdekli işlemci göze ilk çarpan unsur olurken, Blu-ray sürücüsü de dikkat çeken bir diğer özellik. Microsoft’un şu ana kadar Blu-ray teknolojisine olan mesafeli yaklaşımı göz önüne alındığı zaman bu dedikodulara biraz olsun mesafeyle yaklaşmak gerektiği biraz daha iyi anlaşılıyor. İşlerin değişmesi daima olası olsa da haberlere şüpheyle bakmanın da gerekli olduğu kesin. PlayStation 4′ü bu yıl içinde piyasaya sürecek olan Sony’nin önceliği büyük ihtimalle Microsoft’a vermesi beklenirken, her iki şirketin de yurt dışında yıl sonunda yaşanan alışveriş çılgınlığını kaçırmak istemeyeceği düşünülüyor.

İlgili >> VGleaks

1987 yılında Antalya'da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü tamamladıktan sonra Londra'da bulunan Roehampton Üniversitesi'nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.
Diğer haber ve yazıları