PAYLAŞ

Son günlerde Yuga kod adıyla gündemde fazlasıyla yer tutan Sony C660X’in piyasaya Xperia Z adıyla çıkacağı iddia ediliyor. Eğer bu söylenti doğru çıkarsa çok fazla sürpriz sayılmayacaktır, çünkü cihazın sahip olduğu teknik özellikler göz önüne alındığında bu cihaz en üst noktayı ifade eden bir Z harfini hakediyor.

Geçtiğimiz günlerde bir Rus teknoloji sitesinin ön incelemesinden geçen bu müstakbel Sony Xperia Android telefonunda 5 inç Full D ekran, 12 megapiksel Exmor RS sensörlü kamera, 2 GB RAM, dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 işlemci, LTE desteği, microSD kart yuvası ve microHDMI portu gibi özelliklerin bulunacağına inanılıyor.

Yukarıdaki üstün teknik özelliklere ek olarak telefonun ince ve hafif kasasının su geçirmezlik özelliğine de sahip olacağı iddia ediliyor. 139 x 71 x 7.9 mm.’lik kasaya sahip olması beklenen bu Android telefonu gerçekten büyük heyecan yaratacağa benziyor. Sony bu telefonu büyük ihtimalle gelecek yılın başında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek CES 2013’te tanıtacak.

İlgili >> Xperia Blog

Önceki HaberFacebook Poke uygulamasıyla dürtme işini mobil ortama taşıdı
Sonraki HaberAcer'ın gözde Android telefonu olması beklenen V350'nin kayıtlarına rastlandı
1983 Antalya doğumlu olan Sabri Küstür'ün teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu ilgi O'nun İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümüne girişine de etki yapmıştır. Dört yıllık lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde telekomünikasyon üzerine yüksek lisans yapan Sabri Küstür elde ettiği mesleki eğitimi ve deneyimi farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiştir. Teknoblog'un genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Sabri Küstür ayrıca Avea Mobil Dergi'nin de editörlüğü ve interaktif uygulamalarının yürütülmesi görevlerini üstlenmektedir.

YORUM YOK