PAYLAŞ

Üst sınıf DSLR makineler hem yüksek fiyatlı hem de normal kullanıcılar için biraz karışık. Ancak bu durum birçok kişinin profesyonel görünümlü fotoğraflar çekme isteğini dindirmiyor. Samsung’un patent başvurusunu yaptığı teknoloji sayesinde ortalama seviyedeki basçek fotoğraf makinesi veya akıllı telefon kameralarına alan simule edilmiş alan derinliği sezgisi eklenebilir.

Başvuruya göre, 3D kameralarda gördüğümüz çift lensli kurulum sayesinde yukarıda belirttiğimiz sezgiyi yakalamak mümkün. Birincil lens tam çözünürlüklü görüntü yakalama işlevini üstlenirken, ikinci lens ise objenin uzaklığını hesaplama işini gerçekleştirir. İkinci lensin elde ettiği veriler ilk görüntüye bindirilerek simule edilmiş bulanıklıklı bir derinlik haritası yaratılır. Samsung’un geliştirdiği bu hilenin ne zaman tüketicilerle buluşacağı henüz kesinlik kazanmış değil.

İlgili – Photography Bay

Önceki HaberLenovo'dan Android Honeycomb tabletler: IdeaPad Tablet K1 ve ThinkPad Tablet - Galeri
Sonraki HaberViber'ın kayıt gerektirmeyen ücretsiz 3G VoIP uygulaması Android Market'te - Video
1983 Antalya doğumlu olan Sabri Küstür'ün teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu ilgi O'nun İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümüne girişine de etki yapmıştır. Dört yıllık lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde telekomünikasyon üzerine yüksek lisans yapan Sabri Küstür elde ettiği mesleki eğitimi ve deneyimi farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiştir. Teknoblog'un genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Sabri Küstür ayrıca Avea Mobil Dergi'nin de editörlüğü ve interaktif uygulamalarının yürütülmesi görevlerini üstlenmektedir.