free hit counters

Samsung’un iPad mini ve Nexus 7′ye karşı 7 inç’lik bir Note tablet hazırladığı söyleniyor

Samsung tabletleriyle akılı telefonları ile yakaladığı başarıya ulaşabilmiş değil. Ancak, bu durum şirketi tablet pazarında şansını yeniden denemekten alıkoymuyor. Gelen son haberler şirketin Galaxy Note’un 7 inç’lik bir versiyonu ile şansını yeniden deneyeceği yönünde.

SamMobile tarafından ele geçirilen yeni bir DLNA sertifikası 6 ila 9 inç arasında bit boyuta sahip olan Samsung GT-N5100 isimli bir cihazın varlığını doğruluyor. Bu yeni tabletin Samsung’un Note serisinin bir parçası olup olmayacağı henüz bilinmese de, AndroidGuys daha önceki Note cihazlarının da sertifikalarının ”GT-N” ile başladığına dikkat çekti. Samsung şu ana kadar 5 ve 10 inç’lik Galaxy Note cihazlarını yayınlamıştı. Şirketin 7 inç’lik bir Note tablet ile iPad mini ve Google Nexus 7′ye rakip olması mantıklı bir hamle olarak değerlendiriliyor.

İlgili >> SamMobile, AndroidGuys

1987 yılında Antalya'da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü tamamladıktan sonra Londra'da bulunan Roehampton Üniversitesi'nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.
Diğer haber ve yazıları