free hit counters

Samsung 5 inç ekranlı orta seviye Android telefonu Galaxy Grand’i tanıttı

Samsung orta sınıfa hitap eden yepyeni bir Android telefonunun duyurusunu gerçekleştirdi. Galaxy Grand adını taşıyan bu mobil cihaz 5 inç’lik ekranıyla dikkat çekiyor. Çözünürlüğünün 480 x 800 olması doğal olarak karşımızda piksek yoğunluğu nispeten düşük bir ekran bulunduğu anlamına geliyor. 1.2 GHz’lik çift çekirdekli işlemci barındıran Samsung Galaxy Grand Android 4.1.2 Jelly Bean ile çalışıyor ve aralarında S Voice ve kullanıcıların cihazı kulağa götürerek doğrudan arama yapmalarına olanak sunan Doğrudan Arama özelliklerinin de bulunduğu çeşitli dahili özellikleri barındırıyor.

Samsung Galaxy S III’ün tasarımına benzer bir tasarıma ve 9.6 mm.’lik kalınlığa sahip bir kasada gelen Galaxy Grand’nın önünde iki megapiksel çözünürlüklü, 720p video destekli kamera, arkadaysa sekiz megapiksel çözünürlüklü ana kamera bulunuyor. 8 GB dahili belleğe sahip cihazda 64 GB’ye kadar destekli microSD kart yuvası da yer alıyor. Sasung bu telefonun GT-I9082 kodlu çift SIM ve GT-I9080 kodlu tek SIM modelini çıkaracak. Cihazın fiyatı veya ne zaman piyasaya çıkacağı henüz belli olmadı.

İlgili >> Samsung Tomorrow

1983 Antalya doğumlu olan Sabri Küstür'ün teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu ilgi O'nun İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümüne girişine de etki yapmıştır. Dört yıllık lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde telekomünikasyon üzerine yüksek lisans yapan Sabri Küstür elde ettiği mesleki eğitimi ve deneyimi farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiştir. Teknoblog'un genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Sabri Küstür ayrıca Avea Mobil Dergi'nin de editörlüğü ve interaktif uygulamalarının yürütülmesi görevlerini üstlenmektedir.
Diğer haber ve yazıları