PAYLAŞ

Kaspersky Lab’dan yapılan bir açıklamada şirketin kritik bilgi sistemlerini korumak adına işletim sistemi geliştirdiği duyuruldu. Geliştirilmesine devam edilen bu işletim sistemi ile şirket ulaşım, enerji ve iletişim altyapılarını daha etkin bir biçimde korumayı hedefliyor. Şirket adına açıklamayı yapan Eugene Kaspersky bir süredir dedikoduların etrafta dolaştığını ve artık kamuoyunu bilgilendirmenin zamanının geldiğini belirtti.

Eugene Kaspersky’nin blogu üstünden yapılan açıklamada konu ile ilgili olarak yaşanan bazı güncel olaylardan da örnekler verildi. Avusturalya’nın Queensland şehrinde iş başvurusuna red yanıtı alan bir bilgisayar korsanının intikam olarak kanalizasyon sularını boşalttığını hatırlatan Kaspersky, bu tarz sorunların yaşanmasına neden olabilecek açıkları kapatmak için çalıştıklarını ifade etti. Açıklamada söz konusu işletimin oyun veya sosyal medya için kısacası eğlence amaçlı kullanılamayacağı belirtildi. Kaspersky işletim sistemi ile korsanların perde arkasından iş çevirmesini engellemeyi hedeflerken, üçüncü parti kodlarının sisteme girmesinin ya da onaylanmamış bir uygulamanın çalıştırılmasının imkansız olduğu vurgulandı. İşletim sisteminin ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi verilmezken, her şey hazır hale gelince yeni bir bilgilendirmenin yapılacağı ifade edildi.

İlgili >> Kaspersky

Önceki HaberTurkcell de HTC Desire X'i satmaya başladı
Sonraki HaberSony Xperia ion Turkcell ile Türkiye'ye giriş yaptı
1987 yılında Antalya'da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü tamamladıktan sonra Londra'da bulunan Roehampton Üniversitesi'nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.

YORUM YOK