PAYLAŞ

Kişisel masaüstü bilgisayarların ilk örneği olan IBM PC geçtiğimiz cuma günü otuzuncu yaşını kutladı. Ne var ki, bu büyük adımın arkasındaki şirketin bir yetkilisi kişisel bilgisayarların tahtının sallandığını kabul eden bir açıklamada bulundu. IBM’in Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu baş teknoloji yöneticisi Mark Dean masaüstü dönemin sonuna geldiğimizi haber veriyor.

Mark Dean, hazırladığı blog yazısında PC’nin tasarımına yardım ettiği sıralarda onun tahttan inişini görecek kadar uzun yaşamayacağını düşündüğünü belirtiyor. Aslında PC’lerin çok kullanılan cihazlar olmaya devam edeceğine işaret eden Mark Dean yine de bu cihazların bilişimin öncüsü olmayacağını dile getiriyor. Bu cihazlar da vakum tüpleri, daktilo, vinil plaklar ve CRT’nin kaderini er ya da geç tadıyor olacak.

Öte yandan Dean, şirketinin PC iş kolunu 2005 yılını Lenovo’ya satmasından memnuniyet duyduğunu, bu durumun IBM’e kendisini PC sonrası döneme göre konumlamasına yardımcı olduğunu vurguluyor.

İlgili – A Smarter Planet

Önceki HaberComscore'a göre akıllı telefon sahiplerinin yüzde 6.2'si QR kodları tarıyor
Sonraki HaberAndroid tabletler iPad'den yüzde 20 pazar payı çalmayı başardı
1983 Antalya doğumlu olan Sabri Küstür'ün teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu ilgi O'nun İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümüne girişine de etki yapmıştır. Dört yıllık lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde telekomünikasyon üzerine yüksek lisans yapan Sabri Küstür elde ettiği mesleki eğitimi ve deneyimi farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiştir. Teknoblog'un genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Sabri Küstür ayrıca Avea Mobil Dergi'nin de editörlüğü ve interaktif uygulamalarının yürütülmesi görevlerini üstlenmektedir.